İnşaat
Tarım
Otomotiv
Eğitim
Enerji
Turizm
Hizmet
YÖNETIM KURULUNDAN

Bütün dünyayi etkisi altina alan ekonomik ve mali krizin yaralarinin sarilmaya devam ettigi bir yili daha idrak etmis bulunuyoruz.  Krizin derinligi ve geçmis yillarla mukayese kabul etmez özelligi tedavinin süresini de uzatmaktadir. Avrupa toplulugu ülkelerinde ve bilhassa komsumuz Yunanistan’da alinan tedbirlerin genis halk tabakalarini ekonomik açidan direkt olarak etkilemesi hem siyasi hem de sosyal patlamalara sebep olmakta ve yakin gelecekte de olmaya devam edecek görüntüsündedir.  Krizin en kisa surede kontrol altina alindigi düsünülen ABD’de yil sonuna dogru seçimleri müteakip kendilerinin yarattigi mali/siyasi sikintilarin bir müddet daha gündemde kalacagini düsünüyoruz.

Ülkemiz ekonomisi yilin ilk yarisi ile son yarisi arasinda uygulanan politikalarla evvela isinmis, sonrada sogutulmaya çalisilmistir. Büyüme orani azalmasina ragmen cari açik yönünde olumlu istikametin yakalanma umudu belirmis ve mukayesen iyi bir yil idrak edilmistir görüsündeyiz. Enflasyon kontrol altinda tutulmus ve istikrarli bir kur politikasi takip edilmistir.  2013 yilinin ayni dogrultuda ve daha iyi bir büyüme potansiyeli ile idraki beklenmektedir.

Grubumuz ‘da faaliyet konularinda basarili bir yil idrak etmis ve yeni yatirimlara imza atmistir. Tarim ve Hayvancilik faaliyetleri meyaninda Kirklareli çiftligi bitirilmis, hayvan varligi ithalat yolu ile gelistirilmis, süt ve besi üretimi son çeyrek itibari ile gerçeklestirilmistir. 2013 için ekim alanlari olarak araziler alinmis, ve hayvan yemi tedarikinde entegrasyon saglanmistir.  Ilave tesis insasi planlanmis bulunmaktadir. Seferihisar zeytin isletmeciligi faaliyeti basari ile devam ettirilmis ve üretim kalite olarak Uluslararasi arenada tescil ettirilmistir.

Glow3 sitesi bitirilmis ve önemli ölçüde satislar gerçeklestirilmistir. Yeni proje çalismalari ve kentsel dönüsüm çerçevesinde yatirimlar plan seviyesindedir.

Altunizade’deki hisseli mülklerle ilgili sorun anlasma yolu ile halledilmis ve mülklerin tamami Holding bünyesine intikal etmistir. Bu binalarin degisik sekillerde degerlendirme çalismalarina baslanmistir.

Finans ve Otomotive konularindaki faaliyet muhafazakar bir anlayisla sürdürülmektedir.

2012 yilini basari ile tamamlamamiz dolayisiyla degerli çalisanlarimiza ve is ortaklarimiza tesekkürlerimizi sunariz.

Saygilarimizla

Okan Balci

Yönetim Kurulu Baskani

 

HOLDING MERKEZI
FINANSAL BILGILER
HEDEF VE ILKELER
YÖNETIM KURULUNDAN
YÖNETIM KURULU
TARIHÇE


Gizlilik Politikası Designed By Zetkom